Кількість
|
Вартість
|
||
|
Властивості плащової тканини
Перша плащова тканина, яка набула масового поширення – це знаменита болоння, розроблена італійським хіміком Натта в середині п'ятдесятих років минулого століття на основі ізотактичного поліпропілену. Через кілька років тканина під такою ж назвою стала виготовлятися в СРСР, вона була капроновим полотном з поліакриловим шаром. Тонка і легка болонья випускається досі, не пропускає воду, але вона абсолютно не пропускає повітря. Якщо ж говорити про нові матеріали цієї групи, то їх характеристики значно вдосконалені. Сучасна плащова тканина:
є легкою та гнучкою;
тією чи іншою мірою забезпечує газообмін;
утримує тепло тіла;
міцна, надійна, довговічна;
не боїться УФ-випромінювання;
не линяє;
не деформується;
проста у догляді.
Для виготовлення плащових матеріалів використовують синтетичні або суміші, вони можуть мати найрізноманітнішу фактуру і часто забезпечуються спеціальними просоченнями. Залежно від виду та структури, плащова тканина може застосовуватися для спеціального, туристичного, спортивного одягу. Цей практичний матеріал ніколи не виходить з моди. Він чудово підходить для негоди, холодної пори року, тривалих прогулянок та заміських поїздок. Плащовку використовують для шиття не тільки курток, плащів, пальто, комбінезонів, але також і костюмів, спідниць, штанів, вона незамінна в дитячому одязі.
Як доглядати?
Сучасні синтетичні та суміші дуже прості у догляді. Вони добре стираються і швидко сохнуть, не утворюються заломи. У той же час перед пранням виробу з такого матеріалу необхідно ретельно прочитати опис складу та інструкції з догляду за ним.
Особливої уваги вимагає плащівка на флісі, оскільки дешева тканина іноді розшаровується після прання. Як правило, вироби з цього матеріалу добре переносять прання в теплій воді з м'якими миючими засобами (якщо в інструкції не вказано інше). Сушити їх найкраще розправленими на плічках.!